Lidia Keller

okręg nr 15

Była Prezes Stowarzyszenia Kupców Łęczyckich, obecnie asystent nauczyciela w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Rodowita łęczycanka.

Wizja i wartości

Jestem radną od trzech kadencji, zaś dzięki swojemu uporowi w dążeniu do realizacji powziętych planów, udało mi się doprowadzić w tym czasie do (niemalże) kompletnego remontu łęczyckiej Starówki. Nie osiadam jednak na laurach, bo wiem, że przed nami dużo działań – remonty kamienic, wprowadzenie na Rynek nieco więcej życia i zieleni czy realizacja programów równościowych dla najbiedniejszych mieszkańców tego obszaru. Kluczową rzeczą jest uczynienie z placu Tadeusza Kościuszki i przyległych do niego uliczek miejsca godnego swojej historii, sięgającej średniowiecza. Wiem, że możemy dokonać tego tylko wspólnie.

Jako handlowiec i były prezes Stowarzyszenia Kupców Łęczyckich staram się walczyć o sprawy małych przedsiębiorców. Ożywienie Rynku i okolic jest kluczowe dla powodzenia ich biznesów – plac Kościuszki to nasze oczko w głowie, warto więc o niego dbać, by był wizytówką naszego miasta.

Dziś spełniam się jako asystent nauczyciela w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, a zmiana perspektywy pozwala mi dostrzegać nowe problemy, wymagające szybkich i skutecznych działań. Wierzę, że będę mogła kontynuować swoją pracę na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców, bo – tak jak my wszyscy – mam Łęczycę w sercu!

Lidia Keller jest od lat zaangażowana w życie miasta – zarówno jako radna (zasiada w Radzie Miasa już od trzech kadencji), jak i działaczka społeczna, oferująca wsparcie osobom najbardziej potrzebującym. Nie wyobrażam sobie, że Rada mogłaby funkcjonować bez jej uśmiechu i pogody ducha.”

Paweł Kulesza, burmistrz Łęczycy

Plan dla miasta

zachęta do zaangażowania mieszkańców w życie społeczne miasta – warsztaty artystyczne dla mieszkańców z przygotowaniem miejskiego „Hyde Parku” z miejscem na swobodną ekspresję artystyczną;

troska o historię i tradycje Łęczycy – współpraca z lokalnymi stowarzyszeniami i organizacjami;

działania inkluzywne dla najbiedniejszych mieszkańców Łęczycy – projekty równościowe skierowane do dzieci i młodzieży;

Plan dla okręgu nr 15

poprawa bezpieczeństwa na obszarze Starówki i przyległych ulic;

– wyposażenie Starówki w nowe elementy małej architektury oraz zieleni miejskiej;

kontynuacja działań w zakresie poprawy infrastruktury mieszkaniowej – rewitalizacja wnętrz kamienic;

Masz do mnie pytanie?

7 + 3 =