Marek Jóźwiak

okręg nr 3

Inżynier, starszy specjalista ds. logistyki, radny Rady Miasta od dwóch kadencji.

Wizja i wartości

Mam 46 lat, jestem inżynierem wykonującym zawód starszego specjalisty ds. logistyki. W Radzie Miasta zasiadam od dwóch kadencji – od 2014 roku sprawuję funkcję Przewodniczącego Komisji Planowania i Budżetu, dbając o bezpieczeństwo finansowe miasta, ale także realizując założenia programowe burmistrza.

W latach 2018-2024 dzięki realizacji odpowiedzialnej polityki budżetowej ograniczyliśmy zadłużenie miasta pozostałe po poprzedniej ekipie o blisko 10 milionów złotych, dzięki czemu Łęczyca jest miastem atrakcyjnym dla potencjalnych inwestorów i rzetelnym partnerem dla instytucji, do których zwraca się o dofinansowanie miejskich inwestycji.

Przy zbilansowanym budżecie wzrasta możliwość stosowania rozmaitych dźwigni finansowych, dzięki czemu potencjał inwestycyjny miasta w najbliższym czasie będzie rósł.

Ale polityka budżetowa to nie wszystko: w ciągu ostatnich kilku lat podejmowałem także działania na rzecz aktywności i rekreacji, jak choćby stworzenie placu zabaw własnego projektu (pozyskanie środków na inwestycję w wysokości 180 tys. zł) czy organizacja placu do gier podwórkowych przed Domem Kultury w Łęczycy. Zamierzam działać dalej, bo – jak my wszyscy – mam Łęczycę w sercu!

Marek Jóźwiak to samorządowiec o długim stażu pracy na rzecz Łęczycy. Doskonale wie, jak ważna jest wiarygodność finansowa samorządu, dlatego w swoich działaniach zawsze zmierza do prowadzenia odpowiedzialnej polityki finansowej, nie zaniedbując przy tym inwestycji w miasto.”

Paweł Kulesza, burmistrz Łęczycy

Plan dla miasta

– prowadzenie odpowiedzialnej polityki budżetowej;

pozyskiwanie środków inwestycyjnych z programów europejskich oraz dofinansowań z lokalnych pogramów operacyjnych;

– poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez budowę ronda M. Konopnickiej / Kaliska;

– rozbudowa Stadionu Miejskiego im. Mirosława Andrysiaka;

wspieranie budownictwa mieszkaniowego (TBS i w ramach projektów rządowych);

Plan dla okręgu nr 3

– utwardzenie terenu i budowa nowych miejsc postojowych między blokami przy ul. Dworcowej 5c, 5d, 5e, 5f;

rewitalizacja placu zabaw i zieleni przy ulicy Dworcowej;

– utwardzenie terenu przy bloku Dworcowa 5b oraz za garażami;

Masz do mnie pytanie?

6 + 12 =